FAQ Depilacja laserowa Light Sheer Duet

**FAQ Najczęściej zadawane pytania:

1. Ile zabiegów należy wykonać,aby trwale pozbyć się owłosienia ? W zależności od grubości, koloru i ilości owłosienia średnio wykonuje się 4-6 zabiegów.

2. Dlaczego zabiegi należy powtarzać? Laser diodowy działa tylko na włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, czyli te które widzimy na powierzchni skóry. Włosy nie rosną równocześnie dlatego, aby usunąć zbędne owłosienie należy zabiegi powtarzać co 4 tygodnie na twarz, co 7- 8 na ciało.

3. Czy zabieg jest bolesny? Bolesność zabiegu zależy od indywidualnej wrażliwości skóry. W trakcie zabiegu małą głowicą na małych partiach ciała, odczuwa się ciepło oraz pieczenie, które jest niwelowane dzięki szafirowej końcówce chłodzącej. Duża głowica, wykorzystywana do zabiegów na dużych partiach ciała, posiada system zasysania skóry Vacum. Zabieg jest praktycznie bezbolesny.

4. Czy konsultacja przed zabiegiem jest konieczna? Konsultację przed zabiegiem wykonuje się w trosce o bezpieczeństwo pacjenta. Podczas konsultacji wykonujemy próbę laserową, aby wykluczyć uczulenie na światło lasera oraz przeprowadzamy wywiad medyczny w celu wykluczenia przeciwwskazań. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna.

5. Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej ? W dniu poprzedzającym zabieg należy włosy ogolić maszynką jednorazową. W dniu zabiegu skóra powinna być czysta, nie posmarowana balsamem lub kremem. 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (solarium oraz światło słoneczne) oraz zaprzestać stosowania depilacji woskiem, pęsetą czy depilatorem.

6. Jakie są zalecenia po zabiegu depilacji laserowej? Skórę należy smarować kremem łagodzącym Alantan lub Bepanten oraz chronić przed słońcem. Stosować krem ochronny z wysokim filtrem UV. Po zabiegu przez okres 4 tygodni nie należy opalać skóry z uwagi na możliwość powstania przebarwień. Do kilku dni po zabiegu należy zrezygnować z sauny, basenu, kosmetyków złuszczających oraz kosmetyków na bazie alkoholu- mogą podrażniać skórę.

7. Czy po zabiegu na okolice twarzy można wykonać makijaż? Bezpośrednio po zabiegu lepiej zrezygnować z wykonania makijażu, aby nie podrażnić skóry. Nie ma przeciwwskazań, aby makijaż nałożyć następnego dnia.

8. Jak wygląda skóra po zabiegu depilacji laserowej? Po zabiegu na skórze może pojawić się rumień oraz obrzęk około mieszkowy. Skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Mogą pojawić się strupki i drobne przebarwienia. Objawy te ustępują do kilkunastu godzin po zabiegu. W szczególnych przypadkach po kilku dniach.

9. Czy efekty zabiegu są trwałe? Redukcja owłosienia jest trwała. Niewielki odrost włosów może pojawić się w czasie ciąży, przyjmowania leków hormonalnych oraz okresie przekwitania.

10. Czy można pozbyć się jasnych włosów? Siwe oraz bardzo jasne owłosienie jest bardzo trudne do usunięcia ponieważ w takich włosach występuje niewielka ilość melaniny- barwnika. Włosy bez barwnika są słabo widoczne dla lasera diodowego co znacznie utrudnia ich usunięcie.