Akcja likwidacja. Sprawdź jak pozbyć się rozstępów!

Czym są rozstępy? Rozstępami nazywamy różowe pasma skóry, które powstają wskutek przerwania lub osłabienia jej włókien. Rozstępy nie są groźne dla zdrowia jednak u większości kobiet wywołują spory dyskomfort psychiczny. Przez rozstępy na udach wstydzimy się chodzić w krótkich spodenkach, jeśli pojawią się na pośladkach, to unikamy wyjścia na basen. Młode mamy borykają się z defektami na brzuchu i piersiach.

Dlaczego powstają? Najczęściej pojawiają w czasie ciąży a także w okresie dojrzewania lub w wyniku zaburzeń hormonalnych czy leczenia lekami hormonalnymi. Czasami winne są także predyspozycje genetyczne. Rozstępy powstają także na skutek dużego wahania wagi – przytycie w krótkim czasie może wywołać charakterystyczne mikropęknięcia skóry, które same nie znikną nawet wtedy, gdy uda nam się pozbyć kilku nadprogramowych kilogramów. Dlatego po rozwiązania ''antyrozstępowe'' warto sięgać nie tylko będąc w ciąży, ale również wtedy, gdy nasza waga ma problem z utrzymaniem stałego poziomu.

Jak pozbyć się rozstępów? Największym problemem w walce z rozstępami jest to, że zauważamy je za późno. Trudno uchwycić moment, kiedy rozstępy zaczynają się tworzyć. Jedyną oznaką powstawania rozstępów jest delikatne swędzenie i pieczenie skóry w miejscach, w których włókna kolagenowe są przeciążone. Bardzo szybko na jednolitej skórze pojawiają się różowe pręgi. Na tym etapie, w zmniejszeniu skutków estetycznych pomóc mogą masaże oraz dobre kremy na rozstępy.

Akcja likwidacja! Jeśli przegapimy moment "pojawienia się" rozstępów a poprzeczne pręgi są już białe lub cieliste, kremy nie zadziałają skutecznie. Pomogą tylko profesjonalne zabiegi kosmetologiczne. Najskuteczniejsze metody likwidacji rozstępów:

  • Laser frakcyjny Emerge (laser powoduje frakcyjne uszkodzenie wybranych komórek, które podczas procesu gojenia zastępowane są zdrową, zregenerowaną tkanką. Efektem zabiegu jest zdrowa,gładka skóra)
  • Karboksyterapia DualMc2 (Karboksyterapia wykorzystuje terapeutyczne właściwości dwutlenku węgla. CO2 w naturalny sposób pobudza przepływ tlenu i krwi w tkankach, dzięki czemu następuje wzmożona produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry. W efekcie skóra zostaje dogłębnie przebudowana i zrewitalizowana)
  • Mezoterapia igłowa (w uszkodzone tkanki wstrzykiwane są odpowiednie substancje aktywne, które przyspieszają regenerację kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za jędrność skóry)
  • Derma Fusion Pen (Za pomocą pulsujących igiełek wykonywane są nakłucia, które tworzą mikrourazy. Skóra zostaje pobudzona do naturalnej regeneracji, produkcji elastyny i kolagenu. W efekcie wytwarzana jest nowa tkanka, która wypełnia zmarszczki i niweluje blizny oraz rozstępy)

Jaki zabieg wybrać? Wybór odpowiedniej terapii uwarunkowany jest od wielkości, głębokości i wieku rozstępów. A także od indywidualnych predyspozycji skóry.Najlepsze efekty uzyskujemy stosując terapie łączone. Dlatego dobór dobór odpowiedniej metody pozostawmy profesjonalistą, którzy w fachowy sposób ocenią problem i rozpiszą indywidualny plan leczenia.

Konsultacja W Instytucie Skinlogica konsultacje pod kątem leczenia rozstępów są całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. Dlatego warto zapisać się już dziś.

Zapisać się można dzwoniąc pod nr 502 71 61 51 lub wypełniając formularz kontaktowy tutaj: www.skinlogica.pl/kontakt